וואטסאפ עם משה ליפשיץ
בנושא תאונות דרכים קיימות שתי אפשרויות עיקריות:
1.תיק אזרחי – תיק שבו צד מהמעורבים תובע אזרחית תביעה לפיצוי כספי בגין נזקיו הבריאותיים או לחילופין נזקיו הכספיים כתוצאה מהתאונה.
2.תיק תאונות דרכים פלילי – זהו תיק שבו המדינה באמצעות תביעות המשטרה או הפרקליטות, מאשימה את המעורב שגרם לתאונת דרכים, המואשם יקרא נאשם, באם יוכח במשפט כי הוא אכן אשם בתאונה הוא צפוי להיענש ע"י ביהמ"ש בענישה פלילית אחת מן האפשרויות או כמה ביחד מן האפשרויות הבאות – קנס, פסילה, התחייבות להימנע מעבירה, של"צ, עבודות שירות או אפילו מאסר בפועל.

תפקיד העו"ד:
עו"ד מקצועי בתחום יבחן את חומר הראיות אל מול כתב האישום שהוגש כנגד הנאשם באם ימצא כי אין בידי המאשימה ראיות להוכחת האמור בכתב האישום, יפעל לזכות (להוציא את הנאשם זכאי) את הנאשם.
באם ימצא כי הראיות הקיימות בתיק החקירה מצביעות על הצורך לשנות את כתב האישום יפעל מול המאשימה לתיקונו של כתב האישום או ינהל משפט הוכחות בו יזומנו העדים על מנת להציג את העובדות בהתאם לחומר הראיות לבית המשפט. בסיום שלב ההוכחות יקבע בית המשפט באם הנאשם אשם ובמה בדיוק ולאחר מכן יגזור את דינו.
אין ספק כי עו"ד מקצועי צריך למצוא את הדרך להקל את דינו של הנאשם, אם באמצעות הוכחת חפותו או לחילופין באמצעות הוכחה כי חלקו בתאונה היה קטן יותר.
באם לא קיימות ראיות לטובתו של הנאשם יפעל העו"ד למציאת נסיבות להקלה בעונשו של הנאשם.
חקירת תאונות הינו מקצוע מדעי, היום בידיו של הבוחן המקצועי לדעת את מהירות הנסיעה עובר לתאונה לפי נוסחאות, כיווני חצייה של הולכי רגל ועוד ועוד דברים, כאשר בתי המשפט מקבלים אותם כעובדה – רק עו"ד מקצועי ביותר יוכל להשיג על ממצאי בוחן התנועה.