וואטסאפ עם משה ליפשיץ
 

אז מהי בעצם עריקות?

כאשר אדם נמצא בצבא והוא נעדר מהיחידה הצבאית שלו בימים שאינם הוגדרו כחופשה - על כל נאמר שהוא מואשם בעריקות. מדובר על לפחות 3 שבועות של העדרות מהיחידה וללא אישור כמובן מראש, במידה וההעדרות היא קצרה זה עלול להחשב לחייל כ "נפקדות" ולווא דווקא עריקות, ההבדל בין השניים הוא פלילי והטיפול בין 2 המקרים נעים בין מדור העריקים בצבא והמשטרה הצבאית לבין חייל מול מפקד וללא רישום פלילי.

מה החוק במדינת ישראל קובע לגבי עריקות?

חוק הערקיות החדש במדינת ישראל מגדיר את הימים בהם חייל יעמוד לדין בפני בית דין צבאי וישא באחריות פלילית, החוק גם אומר שבמידה והאדם/החייל מנסה להתחמק מהשירות הצבאי אליו נדרש לחגיע וטס לדוגמא לחו"ל לתקופה ארוכה עלול אדם זה להכנס לכלא למאסר ממושך בעקבות חוק 92 לחוק השיפוט הצבאי, במידה וההעדרות היא חלקית או זמנית מתקיים חוק מספר 94 בו עבירת הנפקדות היא קצרה יותר ולכן העונש מופחת יותר. מקרים רבים של עריקות מתרחשים במדינת ישראל, ואנחנו כאן עבורכם, במידה ונשפטתם והועמדתם לדין בעקבות עריקות - תנו לנו להיות שם בשבילכם.

מחפשים אתכם?

לא משנה מאיזו סיבה החלטתם לקחת "פסק זמן" מהצבא ולא להגיע - אתם נחשבים עריקים, המשטרה הצבאית תחפש אתכם כי לא הגעתם ליחידה, חשוב מאוד במקרים אלו להתייעץ עם עורך דין פלילי צבאי המומחה בתחום על מנת שייצג אתכם ואת המקרה שלכם בצורה הטובה ביותר ועל מנת לקבלת את תוצאות המשפט האולטימטיביות מבחינתכם. עורך דין מקצועי ובקיא בתחום העריקות יכול להפחית ואף למחוק לכם את עונש העבירות והתיק הפלילי, להמנע ממאסר ואף ממשפט, פנו אלינו ונשמח לעזור.