וואטסאפ עם משה ליפשיץ
 

עורך דין פלילי - עבירות סמים - כל מה שחשוב לדעת!


עבירות סמים, עבירות סחר ועבירות "סמים קלים" כגון: קנביס, מריחואנה, חשיש ועוד), זה עולם שלם ועיקרי בתיקים פליליים כנגד אנשים רגילים לגמרי. עבירת סמים הן בדך כלל – עבירה שאין עליה מתלונן (לחלופין מעבירות אלימות או רכוש). אין מתלונן או קורבן שיגיש תלונה בתחום עבירות סמים.

שימוש לצריכה עצמית


כיום שימוש חוקי בסמים נחשב בכמויות הבאים וכחוק: קנאביס – 15 גרם; חשיש – 15 גרם; קוקאין – 0.3 גרם. מעבר לכך ושימוש לא כחוק בסמים - המשתמש עלול להיענש בחומרה ועד קבלת עונש מאסר של עד 3 שנים. במידה ומדובר בקרטל של הכנת הסמים והפיכת הסמים לעסק כגון: ייצור, הכנה, הפקה, יצוא, יבוא ומסחר החוק עונש מאסר של עד 20 שנים.

עבירות סמים

כל אחד מקבל עונש זהה?
חשוב לדעת, במידה שמדובר באדם שחייו נורמטיביים וחיובים ביום יום, הענישה על עבירות סמים תהיה קלה ביותר ומערכת החוק תסתפק בטיפול שנועד למנוע את הישנות העבירות סמים בלבד ותיתן את העונש בצורות אחרות, מחנכות ויעילות.

זקוקים למידע נוסף?

קיבלתם דו"ח תעבורה? עברתם על חוקי התנועה? עברתם תאונת דרכים? זקוקים לייעוץ של עורך דין תעבורה בנתניה? בכל מקרה שכזה עליכם לפנות במהרה לעורך דין תעבורה שיעניק לכם את כל המידע הנחוץ אודות המקרה האישי שלכם. במסגרת התפקיד של עורך דין תעבורה ניתן לתת ייעות ושירות במקרים כגון: תאונות פגע וברח, נהיגה בשכרות, עבירות תעבורה, נהיגה במהירות מופרזת, טיפול בפסילת רישיון, נהיגה בזמן פסילה, ביטול נקודות, עבירות של נהג חדש, אי ציות לשוטר ועוד... עורך דין תעבורה מכיר את כל חוקי ודיני התעבורה, התקנות והפסיקות באופן ממוקד ויעיל ויעניק לכם את השירות והליווי הטוב ביותר שיש במקרה הספציפי שלכם. אל תתפשרו - מדובר על עתידכם, בחרו בעורך דין תעבורה בנתניה בעל ניסיון ובקיאות רבת שנים.

עבירות סמים
עבירות מין ואלימות
עבירות תנועה
משפט פלילי
משפט צבאי
מרמה והונאה
תאונות דרכים
 
    • עורך דין תעבורה בנתניה
    • עורך דין תעבורה בנתניה
    • עורך דין תעבורה בנתניה

קרא עוד אודות: עורך דין פלילי עבירות סמים

 

עבירות סמים הן נושא מורכב, ויש מגוון רחב של גורמים שיש לקחת בחשבון בעת גזירת העונש. גורמים אלו כוללים את סוג הסם, את כמות הסם, את הנסיבות שבהן בוצעה העבירה, את העבר הפלילי של הנאשם, וכן את השלכות העונש על חייו של הנאשם.

בישראל, עבירות סמים נחלקות לשני סוגים: עבירות סמים קלים ועבירות סמים חמורים. עבירות סמים קלים כוללות שימוש, החזקה והפקה של סמים מסוימים, כגון מריחואנה, חשיש וקוקאין בכמויות קטנות. עבירות סמים חמורים כוללות סחר בסמים, ייצור סמים והחזקת סמים בכמויות גדולות.

העונש על עבירות סמים קלים נע בין קנס למאסר של עד שלוש שנים. העונש על עבירות סמים חמורים נע בין מאסר של שלוש שנים למאסר של עד עשרים שנה.

בישראל, עבירות סמים הן עבירות פליליות, אך ישנם מקרים שבהם ניתן להקל עם העונש. לדוגמה, אם הנאשם מודה בעבירה, הוא עשוי לקבל ענישה מקלה יותר. כמו כן, אם הנאשם עבר טיפול בשל התמכרות לסמים, הוא עשוי גם לקבל ענישה מקלה יותר.

חשוב לדעת כי עבירות סמים עלולות להוביל לפסילת רישיון נהיגה. כמו כן, עבירות סמים עלולות להוביל להוצאה מהארץ.

אם נתפסתם עם סמים, חשוב לפנות לעורך דין פלילי בהקדם האפשרי. עורך דין פלילי יוכל לעזור לכם להבין את ההליכים המשפטיים העומדים בפניכם, וכן יוכל לעזור לכם לקבל את העונש המקל ביותר האפשרי.

להלן מספר טיפים שיעזרו לכם להימנע מעבירות סמים:

  • אל תשתמשו בסמים.
  • אם אתם מכירים מישהו שמשתמש בסמים, הניחו לו לדעת שאתם מודאגים ממנו, ועודדו אותו לפנות לטיפול.
  • אם אתם נעצרים בשל עבירה סמים, אל תדברו עם המשטרה ללא עורך דין.
  • פנו לעורך דין פלילי בהקדם האפשרי אם נתפסתם עם סמים.