וואטסאפ עם משה ליפשיץ
 

אין ספק שאלימות בצבא היא אסורה באיסור חמור!!!

אך המציאות נוקשת על הדלת והרבה יותר מורכבת מהחוק היבש ולכן חובה על כל חייל להכיר את זכויותיו! אלימות בתוך מסגרת צבאית יכולה להיות מופנית כלפי מפקד, חיילים בתוך המסגרת, בעל נותן שירות או תפקיד כלשהו בבסיס, וכל נקיטת אלימות פוגעת בסופו של דבר במבנה היחידתי ופוגעת בביטחון האישי של כל חייל וחיילת בצבא הישראלי.

אז כיצד מדרגים את חומרת העבירה?

לעבירות האלימות השונות קיימת התייחסות בחוק לפי סוג חומרתן, לדוגמא: חייל שהכה חייל אחר או נקט בסוג של אלימות כלפיו - העונש יהיה מאסר של עד שנה בחוק. למרות שבפועל העונשים מתקצרים על התנהגות טובה והנסיבות והעונש יכול להתקצר למספר חודשים. חומרת המעשה מיוחסת גם לבעל התפקיד - חייל שהכה שוטר צבאי או מפקד או חייל שמגן על סביבתו צפוי לעונש של שנה עד 5 שנות מאסר. מגוון אפשרויות ותנאים ונסיבות וכל חייל נשפט באופן אישי לפי סוג החומרה אותה הוא ביצע. למידע נוסף אודות עבירות אלימות בצבא - היכנסו לאתר שלנו.

חשוב לדעת - לא כל נקיטה באלימות היא אסורה.

לעיתים נדרשות בצבע נקיטת פעילות אלימות במסגרת תפקיד או פעילות מבצעית כלשהי, לעיתים חייל נדרש להגן על עצמו, לעיתים הריב בין חברים ועוד מגוון אפשרויות בו השופט רואה לנכון כי נקיטת האלימות הייתה לא בגדר פליל והנושא מסתכם בשימוע או ענישה פיקודית בלבד! לסיכום - על כל חייל להימנע מנקיטת אלימות פיזית מכל סוג - אך במידה ונענשתם על עבירות אלימות בצבא אנחנו כאן עבורכם וזמינים תמיד.