אז מה הן עבירות אלימות במשפחה?

מה אומר החוק? כיצד יש להתייחס למי שביצע עבירות אלימות? ולמה הוא צפוי? עבירות אלימות במשפחה בחוק העונשין כוללות שלל עבירות שבוצעו במסגרת המשפחתית. יכול להיות שמדובר בעבירה שנעברה כלפי בן או בת זוג כגון תקיפה או איומים, ויכול להיות שמדובר בעבירה שנעברה כלפי קטין או חסר ישע במשפחה. כך או כך ובכל מצב אחר חוק העונשין מחמיר מאוד עם עבירות שבוצעו במסגרת התא המשפחתי וקובע כי מי שעובר עבירת תקיפה או תקיפה הגורמת חבלה של ממש שבוצעו כלפי בת זוג, דינו עונש כפול מהעונש הקבוע בחוק. למידע נוסף אודות עבירות אלימות במשפחה - פנו אלינו ונשמח לעזור.

מהו העונש הצפוי למי שביצע עבירות אלימות?

חשוב לדעת כי עונש על אלימות במשפחה תלוי בחומרת העבירה בה הורשע הנאשם. יש מגוון פרמטרים שנלקחים בחשבון בעת קביעת העונש הצפוי אך במרבית המקרים העונש שנגזר על נאשם שהורשע בעבירות אלימות במשפחה מושפע מההליך הטיפולי אשר עבר הנאשם - בו מקבלים את כל המידע והמסקנות אודותיו וקל יותר להגיע להבנות אודות מה שקרה ומדוע ואז להחליט על העונש הצפוי לו. בתי משפט מעניקים משקל רב לתסקיר שירות המבחן והמלצתו לעניין.

חשוב להרתיע ולסכול אירועים שכאלו בעתיד

עבירות האלימות במשפחה הן מהעבירות החמורות ביותר הקיימות כיום בספר החוקים וזאת משום החשיבות הרבה שאותה מייחסים הרשות המחוקקת והשופטת כאחד לענישה חמורה ביחס למי שמעז להרים יד על קרובי משפחתו. יתרה מכך, עבירת האלימות במשפחה נחשבת לתקיפה בנסיבות מחמירות ומכאן שבצדה יהיה כמעט תמיד מאסר בפועל. משרדנו מתמחה בייצוג נאשמים וחשודים בעבירות אלימות במשפחה - ואנו נקדיש לכל אחד ואחת מלקוחותינו את כל המשאבים העומדים לרשותנו כל שנוכל למזער לכם את העונש הצפוי למינימום האפשרי!