לקחת סמים ונכנסת לרכב... התחלת לנהוג תחת השפעת סמים?

העונש צפוי להיות כבד וקשוח ביותר! העבירה המסוכנת ביותר לרישיונו של הנהג הינה עבירת הסמים - דעו זאת לפני שהחלטתם לנהוג כך ולסכן את עצמכם ואת הסובבים אתכם! מתוך מחקרים שנעשו ועל פי הסטטיסטיקה - אחד מתוך ארבעה צעירים מעשן קנאביס! מדוע הסיכון גדול יותר מנהיגה תחת שכרות? הסיבה נובעת מכך שכשאלכוהול מתפוגג תוך מספר שעות ולעומת זאת שרידי הקנאביס עלולים להימצא בגופו של הנהג עד שבועיים לאחר השימוש. חשוב לדעת - כפי שנהג לא חייב להיות שיכור כדי שיורשע בנהיגה בשכרות, כך נהג לא חייב להיות בהכרח מושפע מהסם בגופו כדי שיורשע בנהיגת רכב תחת השפעת סם. כל המטרה היא להוכיח חשד לנהיגה תחת השפעת סם, כדי שהסירוב להיבדק יצור חזקה לפיה המדובר במי אשר נוהג תחת השפעת סם. המשטרה תעשה שימוש בבדיקת רוק, גם כשלא יהיה צורך בהוכחת חשד לנהיגה תחת השפעת סם ואז רבבות נהגים יועמדו לדין ויואשמו בעבירה חמורה זו, שהעונש בגינה הינו שנתיים פסילת רישיון נהיגה בפועל מינימום. למידע נוסף אודות נהיגה תחת סמים היכנסו לאתר שלנו כעת.

מהו חשד לנהיגת תחת השפעת סמים?

נעצרת בנהיגה תחת סמים? השוטר שעיכב אותך ועצר אותך בשולי הדרך יכול לטעון לחשד עפ"י התנהגותו של הנהג בלבד! החשד מתעורר כבר בכך ששוטר מעיד שהרכב נוסע בצורה לא תקינה תוך סטיות לנתיבים אחרים ולא בריכוז. לגבי הנהג עצמו החשד עפ"י דין יכול להתעורר אם הנהג היה עם עיניים אדומות או שהוא מתנהג בצורה מוזרה, מדבר בדיבור איטי שיש בו לעורר חשד או אם השוטר מריח ברכבו של הנהג ריח של סם. אלו מספיק סיבות יש כדי לעורר את החשד לשימוש בסם, תלוי אם הנהג נוסע לבדו ברכב או אם יש ברכב נוסעים נוספים, ואז יוכל הנהג לטעון שאין המדובר בשימוש שלו אלא בשימוש של הנוסעים האחרים.

מדוע נהיגה תחת השפעת סמים היא מסוכנת?

השפעותיהם של סמים על כישורי נהיגה נבדלים בהתאם לאופן פעילותם במוח. לדוגמא, מריחואנה יכולה להביא להאטה בזמן תגובה, לפגיעה ביכולת הערכת זמן ומרחק ולפגיעה בקואורדינציה. נהגים שהשתמשו בקוקאין ובמתאמפטמין עלולים להתנהג בתוקפנות ובפזיזות בזמן הנהיגה. סוגים מסוימים של תרופות משככות כאב, כדוגמת בנזודיאזפינים ואופיואידים, יכולות לגרום לתחושת נמנום וסחרחורת ולפגוע בתפקודים קוגניטיביים (חשיבה ושיפוט). כל ההשפעות הללו יכולות לגרום לתאונות דרכים. ולכן האכיפה על נהיגה תחת סמים במדינת ישראל היא נוקשת ומוקפדת ביותר על מנת להימנע ממצבים שכאלו בעתיד! למידע נוסף אודות נהיגה תחת סמים - פנו אלינו.