וואטסאפ עם משה ליפשיץ
 

נעצרתם לבדיקת אלכוהול? חשוב לדעת!

הפעם אנו עוסקים בנהיגה בשכרות - אחת עבירות התעבורה החמורות והידועות ביותר במדינת ישראל. לא משנה באיזה מצב נתפסתם - כשחזרתם ממסיבה, פאב, אירוע משפחתי, ושתיתם והשתכרתם או אפילו רק לגמתם כוסית אחת או שתיים, כולם כברים כנשים ובכל גיל יכולים להיתפס בבדיקת ינשוף שמאתרת אלכוהול בדם ולהיחשב שיכורים בעיני החוק.

אז מי נחשב שיכור בעיני החוק?

נהוג לחשוב ששיכור הוא אדם המתקשה לתפקד/מתנדנד/לא יציב/מדבר לא לעניין  וכל אחד מאיתנו חושב שניתן לזהות כך שיכור אך שימו לב - לא כך מזהים אדם שיעור בעיני החוק. נהגים רבים "זכו" לקבל כתב אישום בגין נהיגה בשכרות על אף שהשוטר שעצר אותם התרשם שהופעתם מסודרת ושהם מגיבים לעניין ועונים על כל שאלותיו בצורה ברורה וחדה אך בעת בדיקה קפדנית של הינשוף המוכר לבדיקת אלכוהול בדם השוטר התבשר אחרת והיה ברור ומובן כי בנהג יש כמות לא מבוטלת של אלכוהול מה שעלול לגרום לנהיגה מסוכנת ולא אחראית בעליל.

מתי תצטרכו לבצע בדיקת שכרות?

כאשר אתם נוסעים ורואים מחסומי משטרה בצמתים וכבישים סימן שהמשטרה מודעת לימים בהם יש צורך של נהגים לשתות ולחזור ממסיבות כשבדמם אלכוהול ולכן הם עושים את כל מה שנדרש על מנת למנוע תאונות דרכים מיותרות! מחסומים נפרסים בכבישי הארץ וכל נהג או ממונה על הרכב יכול להידרש לבצע בדיקת ינשוף לפי דעת השוטר. אם נהג מעורב בתאונת דרכים או שקיים חשד סבר כי הוא נהג בשכרות, רשאי השוטר לדרוש בנוסף לבדיקת ינשוף גם בדיקת דם או שתן.
  • תעבורה
  • תעבורה
  • תעבורה