וואטסאפ עם משה ליפשיץ

נהיגה בשכרות / תחת השפעת אלכוהול

נהיגה בשכרות - ענישה

המושג נהיגה בשכרות הנו מושג מדעי – והבדיקה הינה מדעית
הבדיקה תתבצע באמצעות בדיקת דם ע"י מי שמוסמך לכך או בדיקה באמצעות מכשיר הינשוף.
במידה וכמות האלכוהול אצל נהג עולה על מספר המיליגרמים המותר בחוק, על הכמויות המדויקות תוכלו לקרוא באתר שלנו.
לא משנה אם אתה נהג צעיר או ותיק אתם מוגדרים שיכורים, אם בגופכם יש ריכוז אלכוהול יותר מהמותר בחוק
הענישה הצפויה למי שיורשע בנהיגה בשכרות – מינימום שנתיים פסילה (רק במקרים חריגים מאוד ביהמ"ש יהיה רשאי לסטות מענישה זו).

נהיגה תחת השפעת אלכוהול - ענישה

מושג שאיננו מדעי בניגוד למושג הקודם של נהיגה בשכרות, נהג יחשב כמי שנמצא תחת השפעת אלכוהול בהתאם להתנהגותו ולמבחנים הנקראים "דו"ח מאפיינים".
ענישה צפויה – נתון לשיקול דעת בית המשפט, בד"כ הענישה הצפויה תהיה קטנה משמעותית ביחס לתיקי נהיגה בשכרות – בתי המשפט יתייחסו למרכיבים הבאים:
1. כמות האלכוהול.
2. תוצאות מבחן המאפיינים.
3. ותק הנהיגה ביחס לכמות העבירות הקודמות של הנהג שנתפס.
4. עבר פלילי.
5. נסיבות הבדיקה שנערכה לנהג.

איך עו"ד יכול לסייע אם כך

תפקידו של העו"ד אם כך, הוא למצוא כשלים בראיות התביעה, למצוא שגיאות שבוצעו ע"י המשטרה בתהליך בדיקת האלכוהול מרגע עצירת הנהג ועד לאחר בדיקת הינשוף – קרי לבדוק האם מבצע הבדיקה ביצע את הבדיקה באופן מושלם או האם נפלה טעות במהלך הבדיקה המדעית, כך שהבדיקה שביצעה המשטרה לא תעמוד בקריטריונים המדעיים והבדיקה לא תהווה ראייה ואז תתכן אחת משתי האפשרויות בפני העו"ד, או שינוי האשמה מנהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול או לחלופין לזיכוי כאשר לא קיימות מספיק ראיות איכותיות שעומדות במבחני דיני הראיות.
לעו"ד מומחה בתחום המכיר את עבודת המשטרה קיימים סיכויים משמעותיים הרבה יותר למצוא בעיות בבדיקה – למותר לציין כי עו"ד משה ליפשיץ הנו מוסמך בהפעלת מכשיר הינשוף ובעברו בדק מאות נבדקים באמצעות מכשיר הינשוף המכשיר הקיים בידי משטרת ישראל לצורך בדיקת שכרות – כקצין תנועה עו"ד ליפשיץ אף הדריך וליווה שוטרים ומתנדבים בבדיקות הינשוף.
בתפקידו האחרון במערך התנועה במשטרת ישראל היה אחראי בין היתר, על תחום הנהיגה בשכרות לרבות העברת תיקים לתביעות לצורך הגשת כתבי אישום.
תהליך בדיקת השכרות ע"י השוטר הבודק הנו תהליך מורכב להדגיש את רשום הדוחות ותיעוד הראיות- רק, אבל רק עו"ד בקיא בתחום יוכל למצוא את התקלות שיביאו לכדי זיכוי ו/או הגעה להסדר טיעון מקל.

סירוב להיבדק

מי שסירב להיבדק, כאשר היה לשוטר יסוד סביר להניח כי הוא נהג בשכרות/תחת השפעת אלכוהול יראו אותו כמי שנהג בשכרות מבחינה מדעית (חזקה עליו כי נהג בשכרות) ואז עונשו צפוי אם כן להיות ככל נהג שהורשע בנהיגה בשכרות – מינימום שנתיים פסילה.
הענישה כלפיו תהיה קשה יותר מאחר והסירוב עצמו מהווה גם כן עבירה.
גם במקרה זה הפסיקה הכניסה חריגים אשר יכול ויסיעו בידי העו"ד במקרים מסוימים להוריד את חזקה זו – פגיעה בחזקה זו תתבצע ע"י הוכחת התנהגות פסולה של השוטרים, אי מתן הסבר מספק לעניין ההשלכות שעלולות לעמוד בפני המסרב וכיו"ב.