וואטסאפ עם משה ליפשיץ
 

במאמר זה נדון בנושא: נהיגה בזמן פסילה!

במדינת ישראל ישנה אכיפה מוגברת בתחום התעבורה ותאונות הדרכים, ועל כל במידה ונתפסתם על נהיגה בזמן פסילת רישיון עונשכם צפוי להיות כבד מאוד ויכול אף לכלול מעצר , חשוב שתיקחו ייעוץ וליווי של עורך דין מנוסה בתחום שיצמצמם לכם את העונש למינימלי ביותר - עתידכם ועתיד משפחתכם תלוי בכך! אל תוותרו על ליווי מקצועי ואמין! לפי חוק ניתן לקבוע פסילת רישיון נהיגה ללא הגבלת זמן, ומאסר בפועל עד שלוש שנים. עונשים אלה הם מקסימליים ובתי המשפט נוהגים לפי ההלכה הקבועה, ונסיבות המקרה וחומרתה. בית המשפט בודק מה הסיבה לפסילה, למשל אם הפסילה היא על ידי ראש ההוצאה לפועל, בפעם הראשונה הגישה היא מעט סלחנית, אולם אם הפסילה היא בגין עבירה חמורה או תאונה קטלנית, הנהג הנאשם יכול לקבל מאסר לתקופה ארוכה גם בפעם הראשונה.

חשוב לדעת!

מדיניות משטרת ישראל באכיפת עבירות אלו ובטיפול בנהג שנוהג בפסילה בפעם שניה ויותר היא לעצור את הנהג, להביאו לתחנה לחקירה ובהמשך לבקש הארכת מעצרו עד תום ההליכים בבית המשפט. נהיגה בזמן פסילה בפעם הראשונה: מדיניות של משטרת ישראל היא תמיד לבקש מאסר בפועל ופסילה לתקופה ארוכה. בית המשפט בהתאם לנסיבות המקרה וחומרתה קובע את הענישה המידתית לפי דעתו ובהתאם להלכה הקבועה. נהיגה בפסילה פעם שניה: מדיניות משטרת ישראל – לבקש מאסר בפועל מעל חצי שנה ופסילת רישיון נהיגה למשך של יותר משנתיים. לבית המשפט קיימת נטייה להיענות לבקשת המשטרה. גם כאן נסיבות המקרה וחומרתה מהווים שיקול משמעותי בקבלת ההחלטה לגבי הנאשם. נהיגה זמן פסילה פעם שלישית ויותר: במקרים אלה הנהג צפוי לענישה מחמירה בדמות של מאסר בפועל לתקופה ארוכה ופסילת רישיון נהיגה למשך שנים. נהיגה בפסילה נקודות: – במידה וההחלטה התקבלה על ידי קצין משטרה => 10 נקודות. – נהיגה בפסילה שהחלטה התקבלה על ידי בית המשפט => 10 נקודות.

למה חשוב לפנות לעורך דין מנוסה?

עבירה של נהיגה בזמן פסילה היא אחת מהעבירות החמורות ביותר בפקודת התעבורה במדינת ישראל, נהג שנעצר בעת שהוא נוהג בפסילה צפוי לענישה מחמירה והן מאסר. על מנת למנוע או לצמצם נזקים אלה חובה עליכם לקבל ייעוץ וייצוג של עורכי דין מומחים. צרו עמנו קשר ונשמח לעזור