וואטסאפ עם משה ליפשיץ

מה העונש הצפוי בגין עבירת נהיגה תחת שלילה

כיום, נהיגה תחת שלילה או נהיגה בפסילה נחשבת לאחת העבירות החמורות ביותר בדיני התעבורה למרות שברוב המוחלט של המקרים לא נשקפת סכנה למשתמשי הדרך.
חומרת העבירה נובעת מעצם ההפרה והזלזול בשלטון החוק!

מערכת הרשויות וביניהן המשטרה ובי המשפט נחושים להפעיל סדר בציבור, על מנת שישרור סדר בציבור ישנה חובה בסיסית של ציות לחוקים ולגופים הרשמיים הממונים על שמירת החוק והסדר בישראל.
נהג שלא מציית לחוק, מערער את הסדר השלטוני ולכן עבירה זו נחשבת לחמורה ביותר והענישה עליה צפויה להיות כבדה.
לייעוץ מקצועי עם עורך דין תעבורה נהיגה בפסילה בנתניה פנה לעורך דין משה ליפשיץ-מומחה בתחום תעבורה ונהיגה בפסילה: https://www.moshe-lawyer.co.il/

ישנם 3 מרכיבים עיקריים לעבירה של נהיגה בפסילה:

הודעה על דבר פסילה, נהיגה ברכב בזמן הפסילה ופסילה מלהחזיק רישיון נהיגה כאשר אדם ייתפס נוהג לאחר שנכח בזמן המשפט שלו ושם השופט הודיע לו כי נפסל רישיונו למשך זמן מסוים ויואשם כעובר עבירה של נהיגה בזמן פסילה.
לעומת זאת במקרה שבו אם שנתפס נוהג בפסילה ובלבד שלא נכח במשפטו ולא הודיעו לו על פסילת רישיונו יוכל להיעזר בעורך דין תעבורה נהיגה בפסילה בנתניה, העורך דין יוכל להשתמש באלמנטים מסוימים על מנת להגיע לתוצאה הכי טובה עם כמה שפחות נזקים לנהג.

עברת עבירה בזמן פסילה או בזמן שלילה? חשוב שתקרא :

ראשית מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה מומלץ בנתניה, מכיוון שמדובר בעבירה המשווה לערעור הסדר השלטוני והחוקתי הענישה בגין עבירה זו תהיה חמורה למדי.

בדרך כלל עבירות תעבורה מסתיימות בקנס כספי או בשלילת רישיון אך כשמדובר בעבירה שמתבצעת בזמן פסילה או שלילה יצטרך אלמנט של ענישה מתחום פלילי והעונש יכול להגיע לכדי מאסר בפועל.
ההיגיון שעומד מאחורי הנוקשות של בית המשפט כלפי עוברי עבירות בזמן פסילה הוא הסלידה של בית המשפט מהפגנת הזלזול שהאדם שעבר עבירה לא מציית לעונש שהוטל עליו.
ולכן בית המשפט ינהג בחוסר סלחנות ויעלה את רף הענישה כלפי אותו נהג.
לייעוץ מקצועי וליווי אישי פנה לעורך דין תעבורה מומלץ בנתניה.