למשרדנו ניסיון רב בתחום ההטרדות המיניות בצבא

בין לקוחותינו יש חיילים בשירות חובה, אנשי קבע, קצינים, אזרחים עובדי צה"ל, ועוד מגוון רחב של אנשים בתחום כזה או אחר המשתייכים למסגרת הצבאית - לכל אלו ועוד אנו מעניקים ייעוץ, תמיכה וייצוג משפטי על ידי עורך דין צבאי, בכל תחומי המשפט הצבאי. חקירות מצ"ח, ייצוג בבתי דין צבאיים שונים, ועדות, ועדות השעיה ועדות הדחה מתפקיד, ועדות להתרת התחייבות, ועדות שכר וועדות ערר למשרתי קבע ועוד. אנו מנוסים מאוד בייצוג אנשי כוחות הביטחון, כולל משטרת ישראל, בבתי המשפט וביד"מ. ייצוג זה של שוטרים, סוהרים ושאר מקצועות השיטור, כולל גם ייעוץ ותמיכה במהלך הליכי פיטורים, הליכי השעיה, חקירות מח"ש, יאח"ס וקצינים. למידע נוסף וקריאה אודות כל מה שחשוב לדעת על הטרדה מינית בצבא פנו אלינו.

מה נחשב להטרדה מינית?

הטרדה מינית מוגדרת בחוק למניעת הטרדה מינית כאחת מהחלופות הבאות: סחיטה באיומים, כמשמעותה בסעיף 428 לחוק העונשין, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני; מעשים מגונים כמשמעותם בסעיפים 348 ו-349 לחוק העונשין; הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעוניין בהצעות האמורות; התייחסויות חוזרות המופנות לאדם, המתמקדות במיניותו, כאשר אותו אדם הראה למטריד כי אינו מעוניין בהתייחסויות האמורות; התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית; (5א) פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום. החוק ממשיך וקובע, כי הצעות או התייחסויות כאמור בפסקאות (3) או (4) לעיל, המופנות לאדם בשירות במסגרת שירות, תוך ניצול יחסי מרות, יחשבו הטרדה מינית גם אם המוטרד לא הראה למטריד כי אינו מעוניין בהצעות או בהתייחסויות האמורות.

חשוב לדעת

קורבנות של הטרדה ותקיפה מינית יכולים לפנות ישירות ליועצת לרמטכ"ל לענייני מגדר, גם אם ההטרדה המינית התרחשה מחוץ לצבא או במשפחה. כמו כן, ניתן לפנות למשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) או לדרוש מהגורם אליו פונים להעביר את התלונה לטיפול על ידי המשטרה הצבאית. אנחנו כאן בשבילכם לכל שאלה ומתן ייעוץ, אנו עוסקים בתחום מזה שנים רבות ואתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות. למידע נוסף צרו עמנו קשר ונשמח לעזור.