וואטסאפ עם משה ליפשיץ
 

ראשית נפתח במהי בעילה?

אז בעילה מוגדרת בחוק במדינת ישראל כאשר יש החדרה של איבר גוף או חפץ לאיבר מין של האישה, וזה נכון גם לגבי גבר כאשר כאן מדובר על החדרת איבר או חפץ לפי הטבעת של האדם או החדרת איבר מין לפי של האדם. כאשר יחסי מין נעשים בהסכמה מלאה ואין הפרשי כוח או שליטה אין עם כך שום בעיה והכל חוקי. העניין משתנה כאשר יש יחסי מין שנעשים מתוך "הסכמה" אך הם כוללים בתוכם שליטה, כוח, השפעה, חינוך ועוד... ומתוך כך נוצרת בעיה חוקית ויחסי המין עשויים להיחשב לבעילה חמורה בהסכמה או בשמה השני מעשה סדום בהסכמה. במצב כזה העונש הפלילי שינתן הוא עד 5 שנות מאסר ובעונש אזרחי פיצוי כספי.

דוגמאות לבעילה אסורה:

להלן מספר דוגמאות שבהם "יחסי מין בהסכמה" יחשבו לבעילה. יחסי מין בין רופא לפציינטית יחסי מין בין הורה או בן משפחה אחר שהם בגירים לבין קטינים במשפחה יחסי מין בין בגיר לקטין שהפרש הגילאים ביניהם אינו עולה על שלוש שנים אם הקטין הסכים למעשה ואם המעשה נעשה במהלך יחסי רעות רגילים וללא ניצול מעמדו של הבגיר יחסי מין בין מורה לתלמיד או תלמידה יחסי מין בין אדם לבין חסר ישע יחסי מין בין מפקד לפקוד יחסי מין בין מעסיק לבין עובדיו יחסי מין בין פסיכולוג או מטפל נפשי אחר לבין מטופליו יחסי מין בין כהן דת לבין מאמיניו יחסי מין בין עובד ציבור לבין מי שתלוי בשירותיו ועוד...

אתם לא לבד

אנו יודעים כמה המצב רגיש וסבוך כאשר מדברים על נושא זה, ואם אתם או בני משפחתכם או מישהו שאתם מכירים עבר פגיעה מינית שכזו חשוב שתפנו לעו"ד העוסק בתחום וזו המומחיות שלו על מנת שיאבחן את מהות המעשה שעברתם ואת המשמעויות ויפרוס לנגד עינכם את כל המידע הכי חשוב שעליכם לדעת. במצב שכזה פונים רק למומחים, אנו פה בשבילכם לכל שאלה ומתן ייעוץ מקצועי.