וואטסאפ עם משה ליפשיץ
 

עומדים בפני גירושים?

נמצאים כבר בתהליך עצמו? בטח שמעתם רבות את המילה "אקטואר" - בעל המקצוע שמבין בתחום איזון המשאבים וחלוקת הרכוש בין בני הזוג, הרי כל זוג שנפרד נדרש להגיע להסכם כזה או אחר המחייב איזון משאבים מקצועי ואמין לכל צד. באיזון משאבים לוקחים את כל המרכיבים בחשבון לדוגמא: פיצוים, קצבאות, ריביות, מיסוי, רכוש, בית,משכורות ועוד... זוגות רבים מחליטים לא לחכות בשלב הגירושים לגיל הפרישה בו יחלקו את הכל, אלא כבר עכשיו בתהליך בו הם נמצאים מעוניינים לפרק כל קשר וזה כולל בתוכו פירוק רכוש באופן מיידי! חשוב מאוד שתבחרו באופן הדדי את האקטואר שיטפל בעניינכם ובתיקכם על מנת שתרגישו שהכל נעשה באופן חשוף ושווה ל 2 הצדדים ואף אחד לא מפסיד או מוותר, שיתוף פעולה עם האקטואר הוא חשוב ביותר על מנת לסיים את התהליך בצורה מהירה ועם כמה שפחות פגיעה.

איזון משאבים - כיצד מתבצע?

בגדול קיימות 2 שיטות לחלקה: החוק החדש לאיזון משאבים שהחל בפברואר 2016 בו נקבע שישנה אפשרות לגשת לבית המשפט ולהוציא פסיקתא שתציין את מועד החלוקה ושיעור החלוקה בין בני הזוג המתגרשים, ומרגע זה בו הוגשה הפסיקתא קרן הפנסיה או חברת הביטוח תהיה חייבת לפצל כספים בחשבון. יתרונות שיטה זו היא שאין צורך לבזבז כסף "מהכיס" וכל ההתחשבנויות נדחות למועד הפרישה של בני הזוג. חסרונות השיטה הם יחסית רבות יותר, כי בני הזוג קשורים אחד לשני לכל אורך חייהם, כי המיסוי מותנה בצבירה של כל אחד ואחד מהם, כל מי שיש לו פנסיה ותיקה נפגע קשות, לא ניתן להתחלק בקרנות השתלמות ועוד מגוון סיבות נוספות מדוע תהליך זה הולך להיות לא פשוט כלל. השיטה השניה לאיזון משאבים היא בשיטת היון קצבה, השיטה פשוטה יותר ורבים בוחרים בה ובגדול אומרת כי אחד מבני הזוג ישלם לבן או בת הזוג באופן חד פעמים את הסכום בו הם יקבעו עד למועד הפרידה וכך הם יהיו פטורים מכל חובה פנסיונית עתידית בינהם ולא יצטרכו להיות בקשר בנושא זה כלל.

לסיכום

יש לבחון כל דרך פעולה בעת שלב ותהליך הגירושים, אין להקל ראשים, אל תכנעו ואל תוותרו, על כל אחד מבני הזוג לצאת עד כמה שניתן "מרוצה" מהתהליך וללא הרגשת הפסד, יש לבחון כל מקרה וכל זוג לגופו, יש להעזר בתהליך מקצועי של איזון משאבים על מנת למקסם ולייעל את התהליך כמה שיותר וכמובן שנדרש לקחת עורך דין מנוסה ומבין בתחום,ולא לוותר ולא להתייאש. אנחנו כאן בשבילכם בכל עת עם ניסיון של שנים רבות בתחום וליווי של אלפי זוגות שעברו תהליך בדומה לשלכם. צרו קשר ונשמח לעזור.